Použitie vhodné :
–          pri tráviacich ťažkostiach
–          pri pocitoch pálenia záhy
–          po nadmernej konzumácii jedla
–          po nadmernej konzumácii alkoholických nápojov (pomáha odbúravať škodlivé látky z tela)
–          pre športovcov a ľudí vystavených nadmernej fyzickej záťaži a dehydratácii

DigeZyme®

DigeZyme® je jedinečná, patentovaná zmes piatich špecifických enzýmov, napr. α-amyláza (enzým na trávenie škrobu), proteáza (enzým na trávenie bielkovín), lipáza (enzým na trávenie tukov), celulóza (enzým hydrolyzujúci celulózu) a laktáza (enzým hydrolyzujúci laktózu). To poskytuje optimálne trávenie všetkých makromolekúl.
Enzýmy, ktoré obsahujú, sú odvodené z mikrobiálnych zdrojov, o ktorých sa uvádza, že sú stabilné v širokom rozsahu hladín žalúdočného pH, účinné pri nižších dávkach a majú širší rozsah pH aktivity ako enzýmy na báze zvierat.

Zdroj enzýmov
a-amyláza Aspergillus oryzae
Neutrálna proteáza Bacillus subtilis
Laktáza Aspergillus oryzae
Lipáza Rhizopus oryzae
Celuláza Trichoderma longibrachiatum
Jednotlivé enzýmy sú Non-GMO (nie sú odvodené z geneticky modifikovaných organizmov), vhodné pre vegánov, bez lepku a bez TSE (prenosná spongiformná encefalopatia) a BSE (bovinná spongiformná encefalopatia). V tabuľke sú uvedené zložky enzýmov DigeZyme® a ich príslušné zdroje.
Enzýmy proteáza a laktáza v DigeZyme® pomáhajú nielen tráviť mliečne bielkoviny, ale aj laktózu, čím pomáhajú kontrolovať nadúvanie spôsobené poruchou trávenia laktózy. Rastlinné bielkoviny (sója, hrach, mandle, ryža, zemiakové bielkoviny atď.) obsahujú bielkoviny a fytonutrienty, antioxidanty, vitamíny, minerály a vlákninu.
DigeZyme® dokáže stráviť rastlinné zložky efektívnejšie, pretože obsahuje celulázu a proteázu, tráviace enzýmy, ktoré dokážu tráviť celulózový materiál, ako aj rastlinné bielkoviny. DigeZyme® je teda ideálna multienzýmová zmes pre mliečne výrobky a produkty na báze rastlinných bielkovín.
Tráviace enzýmy sú nevyhnutnou súčasťou akýchkoľvek chemických reakcií, ktoré prebiehajú v našom tele. Rôzne biologické reakcie, ako je trávenie potravy, aktivity mozgu, bunková energia, proces obnovy tkanív atď., sa teda uskutočňujú najmä rôznymi enzýmami a príbuznými zlúčeninami nazývanými koenzýmy. Gastrointestinálny trakt začína ústami a trávenie začína žuvaním, ktoré rozbije veľké kusy jedla na menšie častice, ktoré sa dajú prehltnúť. Sliny obsahujú tráviaci enzým amylázu, ktorý štiepi zložité cukry na menšie cukrové jednotky.
Potrava sa potom presunie do žalúdka, kde sa podrobí enzymatickému pôsobeniu enterických tráviacich enzýmov, t. j. enzýmu tráviaceho bielkoviny (pepsín) a enzýmu tráviaceho lipidy (žalúdočná lipáza). Konečná fáza trávenia a väčšina absorpcie prebieha v tenkom čreve. Čiastočne strávené sacharidy, tuky a bielkoviny sa tu štiepia príslušnými tráviacimi enzýmami na monosacharidy, mastné kyseliny a aminokyseliny.
Nesprávne trávenie spôsobené nedostatkom alebo nedostatočnou účinnosťou jedného alebo viacerých tráviacich enzýmov vedie k rôznym poruchám trávenia, napr. nedostatočná/neúčinná laktáza vedie k intolerancii laktózy, nestrávené živiny vedú k celiakii a štúdie ukázali, že zdravie hrubého čreva je diktované správnym tráviaci proces. Tiež nesprávne trávenie u staršej populácie vedie k plynatosti, nadúvaniu a hnačkám. Napríklad výrobky na báze mliečnych bielkovín obsahujú mliečnu bielkovinu a laktózu (mliečny cukor), ktoré sú pre niektorých ťažko stráviteľné a môžu spôsobiť nadúvanie.
Jedinečné vlastnosti DigeZyme®
Vegan: Získané z neživočíšnych zdrojov
Každý tráviaci enzým v zmesi je potravinársky, bez GMO a bez lepku
Dodržiava najprísnejšie medzinárodné normy a regulačné normy
Odolné voči pôsobeniu žalúdočných štiav pri zachovaní optimálnej aktivity
Bezpečný, vysledovateľný pôvod, overená kvalita a vedecky podložená účinnosť
Kombucha bola pôvodne súčasťou ázijského ľudového liečiteľstva. Podivný kvasený nápoj je už zrejme známy dlhšie. Nápoj kombucha sa údajne pil v starovekej Číne asi pred 2200 rokmi, aby získal nesmrteľnosť. V čínskej tradícii „nesmrteľnosť“ znamená viesť dlhý a zdravý život s plnou vitalitou a blahobytom až do vysokého veku.
Kombucha nie je nový módny nápoj, ale starodávny energetický nápoj rôznych národov a kultúr. Až dnes, keď si vážime ocenenie prírodných produktov a výrobu jedla, je znovu objavované a šírené čoraz viac.
Ochorenia dýchacieho traktu – bronchitída, astma, chrípka, kašeľ a prechladnutie
podpora imunity – vírusy, baktérie, parazity
pomáha obnoviť správnu funkciu pankreasu
obličkové kamene, posilnenie funkcie obličiek
ochorenia kardiovaskulárneho systému
znižuje negatívne fyzické a psychologické účinky stresu
protizápalové účinky
výživa – obsahuje vitamíny C a A a minerálne látky ako vápnik, zinok, železo chlorofyl.
energia a výkon – zlepšuje výdrž a vytrvalosť, podporuje syntézu bielkovín a zvyšuje silu
proti starnutiu – pomáha udržať si mladistvý elán, pamäť a spomaľuje proces biologického starnutia
ochrana pred žiarením spôsobeným slnkom, žiarením z obrazoviek TV a PC, z rádioterapie, pri cestách lietadlom a pod.

ECHINACEA
Echinacea purpurová bola používaná v tradičných bylinných prípravkoch u indiánskych kmeňov na liečebné účely.
Echinacea obsahuje pôsobivú škálu účinných látok, ako je kyselina kávová, alkamidy, fenolové kyseliny, kyselina rozmarínová, polyacetylény a mnoho ďalších. Tieto látky pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom, ktorý súvisí s chronickými chorobami ako je cukrovka, srdcové choroby a mnoho ďalších.
KURKUMA
Kurkuma napomáha zvýšeniu prirodzenej imunity, aktivizuje biele krvinky, predovšetkým tie , ktoré prirodzene zneškodňujú nebezpečné bunky tela.
Korenina, známa aj ako „indický šafran“, má silné antioxidačné účinky, eliminuje negatívny účinok voľných radikálov. Dokáže pevne viazať ióny kovov a vylúčiť ťažké kovy z tela. Detoxikuje telo a prečistí krv. Obsahuje aj vitamíny C,B a E.
V hinduistickom ľudovom  liečiteľstve je kurkuma považovaná za univerzálne liečivo: pomáha v prípadoch viróz a nachladnutia, používa sa na zníženie zvýšenej telesnej teploty a je užitočná v prípade ochorení dýchacích ciest. Osvedčila sa tiež pri tráviacich a žalúdočných problémoch: pri prejedaní sa, pri pálení záhy, nafúknutí, kŕčoch čriev, ale aj pri ochoreniach pečene a problémoch s kĺbmi.
CIST ŠEDAVÝ
Cistus Incanus je bylinka, ktorá je známa už po stáročia. Predkovia túto bylinku používali na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení, liečbu respiračných a vírusových chorôb.
ZMIERNENIE STRESU. Stres patrí medzi najčastejšie faktory vzniku rôznych zdravotných komplikácií. Práve Cistus vás dokáže upokojiť. Vďaka tomu budete mať možnosť predchádzať aj rôznym ochoreniam, a to najčastejšie tým civilizačným.
ZLEPŠENIE NÁLADY. K celkovému zlepšeniu kvality života patrí aj podpora nálady a zvýšenie energie. Potrebné je však pravidelné užívanie. Energie tak budete mať dostatok aj na vykonávanie rôznych fyzických aktivít počas celého dňa.
ZNÍŽENÝ VÝSKYT ZUBNÉHO PLAKU. V ústach sa nachádzajú rôzne druhy baktérií, ktoré sa v tomto prostredí vyskytujú prirodzene. Cistus obsahuje kombináciu látok, ktorá zabezpečuje výrazné zníženie výskytu zubného plaku v ústnej dutine. To podporí aj prevenciu ochorení v tejto oblasti, ako napríklad vznik zubného kazu.
PREVENCIA SRDCOVÝCH OCHORENÍ. Bylina Cistus Incanus slúži aj ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. Medzi tie patria aj civilizačné ochorenia ako infarkt myokardu alebo ischémia srdca.
LIEČBA LYMSKEJ BORELIÓZY. Cistus Incanus obsahuje manoyloxidy, ktoré dokážu chrániť organizmus a bojovať proti baktérii Borrelia burgdorferi. Práve táto baktéria spôsobuje ochorenie lymská borelióza.
OBSAH ANTIOXIDANTOV. Cistus má významný antioxidačný potenciál, a to najmä v kombinácii s flavonoidmi a polyfenolmi.
BOJ PROTI INFEKČNÝM OCHORENIAM. Cistus Incanus je bylina, ktorá má antivírusové účinky. Je dokonca účinný aj v rámci chronických vírusových infekcií.
OBRANYSCHOPNOSŤ ORGANIZMU. Základom všetkého je imunitný systém, ktorý by mal byť v dobrom stave. Je to spôsob ako  predchádzať aj respiračným infekciám, ktoré sa vyskytujú veľmi často najmä v chladnejšom období.
ČIERNE KORENIE
Čierne korenie má aromatickú pikantnú chuť, ktorá napomáha pri detoxikácii organizmu, podporuje činnosť mozgu a trávenie. Je vhodný počas jesenných a zimných mesiacov, pri chladných končatinách, prechladnutí a pod.

Zloženie: Kyselina vínna ( antioxidant) ,  sóda bicarbona (hydrogenuhličitan sodný),  kombucha (lyofilizovaná – mrazom sušená), DIGEZYNE ® ( tráviace enzýmy ), Regulátor kyslosti: kyselina citrónová, farbivo Beta-carotén,  prírodná aróma Citrón
Príprava:
Obsah vrecka rozpustite v 2dl vody. Pite počas šumenia. Odporúčaná denná dávka 1-2 vrecká denne.
Upozornenie: Neodporúča sa pri neslanej diéte a vysokom krvnom tlaku. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nezabúdajte na význam pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte v suchu, pri izbovej teplote, mimo dosah detí.
Hmotnosť: 80 g
Počet porcií: 20 (1 porcia 4 g)
Príprava: 1 porciu zaliať 150 ml max. 80°C vody. Nápoj je vhodné osladiť medom alebo iným sladidlom.
Odporúčané dávkovanie: maximálne 3 dávky denne. V prípade akútneho zhoršenia zdravotného stavu (chrípka, nachladnutie) je možné krátkodobo zvýšiť dávku na 4 porcie denne.
Upozornenie: Nevhodné pre deti a tehotné ženy.

Uvedené informácie o rastlinách, rastlinných zložkách, rastlinných extraktoch a ich všeobecnom požití nie sú a nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.