Aké prináša filtrovaná voda výhody? Toto sú tie najčastejšie!

Mnohí odborníci hovoria o tom, že by sme mali piť najmä čistú pramenitú vodu. Nie vždy však takáto voda spĺňa všetky kritériá a preto ľudia pitnú vodu filtrujú. Dokáže sa tak zbaviť škodlivých látok, čo nám prináša množstvo benefitov.

Vo všeobecnosti platí, že pitnú vodu získavame dvomi spôsobmi. Môže ísť o vlastnú studňu, prípadne vodárenskú spoločnosť. Čo sa týka vlastnej studne, takáto voda vo väčšine prípadov nie je pitná. Je to najmä z toho dôvodu, že nie je nejakým spôsobom upravovaná a preto je potrebné sledovať jej kvalitu častejšie. Aj napriek tomu však nezodpovedá predpísaným normám a vy by ste ju piť radšej nemali.

Ak je voda z vodárenskej spoločnosti, najskôr sa odčerpá zo zdroja, následne sa do nej pridá chlór, ktorý zabezpečuje ochranu proti kontaminácii a až potom prechádza do vodovodných kohútikov. Počas tohto prechodu však môže dôjsť aj k znečisteniu. To predstavuje pri dlhodobom pití čistej vody potencionálne riziko. 

Výhody filtrovanej vody

Keďže sa voda častokrát znečisťuje, v súčasnej dobe si môžete zaobstarať rôzne filtračné pomôcky. Tie dokážu vodu zbaviť škodlivín a toxických látok, vďaka čomu ju budete môcť piť bez akýchkoľvek obmedzení. Aké sú najväčšie benefity filtrovanej vody?

Aké prináša filtrovaná voda výhody Toto sú tie najčastejšiea

Už žiadny chlór!

Filtračné pomôcky dokážu vodu zbaviť chlóru, čo je veľmi výhodné. Takáto voda je totiž určená najmä na čistenie ovocia a zeleniny od nečistôt. Samozrejme, môže sa aj piť, pretože je určite zdravšia ako voda s obsahom chlóru.

Je ekologická

Pravdepodobne to poznáte aj vy. Chcete piť čistú vodu, tak si pravidelne nakupujete čistú vodu v plastových fľašiach. Samozrejme, to vás môže stáť nemálo peňazí, pretože časté kupovanie fliaš je finančne náročné a nie až tak prospešné pre životné prostredie. Aj napriek tomu, že v súčasnej dobe máte možnosť zálohovania. 

Nezabúdajte: Určite vás vyjde lepšie nákup filtračnej pomôcky a džbán. Doňho si nalejete prefiltrovanú vodu na začiatku dňa a môžete ju po zvyšok dňa piť. Neváhajte si ju ochutiť, napríklad čerstvým citrónom, mätou alebo bazou.

Čistá voda bez nečistôt

V úvode tohto článku sme si spomínali, že voda obsahuje isté nečistoty. Pri dlhodobom pití vody z kohútika tak môžu nastať aj zdravotné komplikácie. V potrubiach sa totiž hromadia nečistoty, ktoré sú vo forme ťažkých kovov a baktérií. Avšak, ak vodu prefiltrujete, nebude obsahovať žiadne škodlivé látky, čo do vysokej miery môže priaznivo ovplyvniť aj vaše zdravie. 

Aké prináša filtrovaná voda výhody Toto sú tie najčastejšieb

Šungit ako možná alternatíva

Počuli ste už niekedy o šungite? Ide o prípravok, ktorý obsahuje silné antioxidanty a má čistiace účinky. Voda zo šungitu je preto určená na liečbu zápalových ochorení, alergií, prípadne problémov s kĺbmi. Šungit môžete pridať do vody pri varení, prípadne do kúpeľa. 

Praktický tip: Vo všeobecnosti platí, že šungit má bohaté využitie aj v domácnosti. Prospieva napríklad rybičkám v akváriu, izbovým kvetom a dokáže zaistiť aj dobré odvodnenie zeminy. Prináša benefity aj z toho hľadiska, že poskytuje koreňom rastlín dostatok vody, ktorá je obohatená živinami a minerálmi. Neprospieva tak len ľuďom, ale aj rastlinám či zvieratám.

Jednoduché užívanie je výhodou

Medzi hlavné benefity šungitu patrí aj skutočnosť, že jeho užívanie je veľmi jednoduché. Postačí, keď umyjete šungit vodou, naplníte nádobu v pomere 500 g šungitu a 5 litrov vody. Vodu nechajte odstáť približne 12 hodín. Následne ju môžete použiť na pitie, kúpanie, varenie alebo do akváriá či pre kvety v domácnosti. 

Odporúčame vám šungit pravidelne čistiť, vďaka čomu budete neustále obnovovať jeho pozitívne vlastnosti. Po 5 – 6 mesiacoch používania šungit vymeňte za nový, aby ste si zabezpečili čo najvyššiu kvalitu vody.

328692314_723161122800198_5170027259664375636_n

⇒ Odporúčame: Altevita Šungit 500g ⇐