Altevita Cistus & Levanduľa 100g

Kód: 6578
Novinka Tip Množstevná zľava
Značka: ALTEVITA
€7,95 €6,63 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Cistus Incanus je bylinka, ktorá je známa už po stáročia. Predkovia túto bylinku používali na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení, liečbu respiračných a vírusových chorôb. V súčasnosti sa vyrába čaj Cistus + levanduľa, ktorý má vysoko priaznivé účinky na zdravie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výrazné zmiernenie stresu

O čaji Cistus + levanduľa je známe, že dokáže výrazne redukovať stres. Práve ten patrí medzi najčastejšie faktory vzniku rôznych zdravotných komplikácií. Ak sa vám nedarí stres zmierniť samovoľne, vyskúšať môžete čaj Cistus, ktorý vás dokáže upokojiť. Vďaka tomu budete mať možnosť predchádzať aj rôznym ochoreniam, a to najčastejšie tým civilizačným.

Zaručené zlepšenie nálady

Čaj Cistus + levanduľa sa môže užívať aj v prípade úplného zdravia. Slúži totiž na celkové zlepšenie kvality života. K tomu patrí aj podpora nálady a zvýšenie energie. Potrebné je však pravidelné užívanie. Po užití sa budete cítiť skvelo. Energie tak budete mať dostatok aj na vykonávanie rôznych fyzických aktivít počas celého dňa.

Znížený výskyt zubného plaku

V ústach sa nachádzajú rôzne druhy baktérií, ktoré sa v tomto prostredí vyskytujú prirodzene. Čaj Cistus + levanduľa obsahuje kombináciu látok, ktorá zabezpečuje výrazné zníženie výskytu zubného plaku v ústnej dutine. To podporí aj prevenciu ochorení v tejto oblasti, ako napríklad vznik zubného kazu.

Prevencia srdcových ochorení

Okrem iného, bylina Cistus Incanus slúži aj ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. Medzi tie patrí infarkt myokardu alebo ischémia srdca. Ide o civilizačné choroby, ktoré je potrebné riešiť už v začiatkoch. Vďaka čaju Cistus + levanduľa máte možnosť týmto a podobným ochoreniam predchádzať.

Liečba lymskej boreliózy

O čaji Cistus je známe, že dokáže napomáhať pri ochorení, akým je lymská borelióza. To však nie je všetko. Táto bylina totiž dokáže lymskej borelióze úplne predísť. Cistus Incanus totiž obsahuje manoyloxidy. Táto látka dokáže chrániť organizmus a bojovať proti baktérii Borrelia burgdorferi. Práve táto baktéria spôsobuje ochorenie lymská borelióza.

Vysoký obsah antioxidantov

Po preskúmaní byliny Cistus Incanus sa potvrdilo, že obsahuje aj veľké množstvo antioxidantov. Má tak významný antioxidačný potenciál, a to najmä v kombinácii s flavonoidmi a polyfenolmi. Vďaka tomu aj čaj Cistus + levanduľa dokáže odstrániť voľné radikály z telesných buniek. V dôsledku toho sa redukujú aj škody, ktoré boli spôsobené oxidáciou priamo v tele.

Boj proti infekčným ochoreniam

Cistus Incanus je bylina, ktorá má aj antivírusové účinky. To znamená, že čaj Cistus + levanduľa môže byť použitý aj na liečbu vírusových infekcií. Veľkým benefitom je to, že táto cistusová bylina nejakým spôsobom nepoškodzuje hostiteľské bunky v tele. To sa totiž môže stať pri mnohých iných prírodných liečbach. Cistus Incanus je, dokonca, účinný aj v rámci chronických vírusových infekcií.

Zvýšenie obranyschopnosti organizmu

Základom všetkého je imunitný systém, ktorý by mal byť v dobrom stave. Čaj Cistus + levanduľa obsahuje látky, ktoré dokážu zvýšiť celkovú obranyschopnosť organizmu. Vplyvom toho je možné predchádzať aj respiračným infekciám, ktoré sa vyskytujú veľmi často najmä v chladnejšom období.

Prírodné zloženie

Ak chcete zlepšiť vaše zdravie, čaj Cistus + levanduľa je skutočne to pravé riešenie pre vás! Obsahuje totiž výlučne prírodné zložky, ktoré zabezpečujú všetky zdravotné benefity. Sušený čaj Cistus sa ručne zbiera z polí priamo na Kréte. Už po prvom použití vás očarí úžasnou chuťou a nezameniteľnou arómou. Čaj Cistus + levanduľa je, okrem iného, aj bez obsahu kofeínu. Vychutnať si ho tak môžete kedykoľvek cez deň.

 

Zloženie: 95% Cistus Incanus (Cist šedavý) - list, 5% levanduľa lekárska - kvet.

Príprava: 1 lyžičku sušiny (3g) zalejte 2dl vriacej vody a nechajte 8-10 minút lúhovať. Môže sa konzumovať teplý aj studený. Vhodný aj na večer.

Upozornenie: Nevhodné pre malé deti do 5 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
PO Avatar autora | 14.10.2022
Veľmi chutný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: